Dezinfekce polymerou (polymerová dezinfekce)

Již řadu let provádíme činnosti, jakými jsou dezinfekce, dezinsekce, deratizace nebo sanační práce pro firmy, organizace státní správy i fyzické osoby.

V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru jsme schopni rychle a účinně dezinfikovat např. školy, úřady, obchody, hotely, kanceláře, výrobní haly, nákupní pasáže nebo vozidla hromadné dopravy a všechny prostory, kde je zvýšená fluktuace lidí.

Psal o nás např. deník Blesk ZDE

Zabýváme se dezinfekcí prostor, v nynější době se specializujeme na preventivní dezinfekce prostor proti viru COVID-19.

Jak provádíme dezinfekce polymerou?

Naši pracovníci se vždy soustředí na materiály, které jsou běžným provozem nejvíce namáhané tak, aby nedocházelo k případnému přenosu nákazy (COVID-19). Dezinfekce polymerou se provádí všude tam, kde jsou stroje, PC, technika, a papírové dokumenty. Je zde potřeba provádět šetrnou aplikaci tak, aby nedocházelo k poškození uvedených materiálů. Za celou dobu působení žádná škoda nevznikla. Máme k dispozici velmi kvalitní a zkušený tým pracovníků.

Po přípravě a mechanické dezinfekci materiálů přichází na řadu aplikační stroj, který produkuje ULV mlhovinu s účinnou látkou. Jedná se o expanzní vysokotlakou aplikaci mlžící látky. Tato metoda zajistí hermetické zakonzervování prostoru. Mlha (aerosol) je ve skupenství malých částí vody (pod 8mikronů). Molekula vody je rozbitá prakticky na prach. Použitím ITEK speciálních trysek s nejmenším možným průtokem docílíme jemné rozprášení dezinfekční látky i do nepřístupných míst. Tato metoda je označována jako „suchá mlha“  Tato mlha má podobnou viskozitu jako mlhovina užívána na disco aparatuře (Mlha na parketě).

Nejedná se o rosení, kdy vzniká velká koncentrace a množství dezinfekční látky na materiálech, kde může způsobit poškození či jiné znehodnocení v důsledku ponoření a kde jsou pak materiály vystaveny destrukci.

Naše dezinfekční látka s obsahem polymeru – nanotechnologie, zajišťuje dobré reziduální působení namáhaných materiálů. Tyto jsou déle chráněny před patogeny, které způsobují nákazu. Vzniká dlouhodobá ochrana až na dobu 21 dní na nenamáhaném povrchu.

Nedoporučujeme aplikovat obecné dezinfekce – po zaschnutí nevykazují žádné reziduální účinky podobně jako ozon. Provází je nepříjemný zápach, jsou agresivní a mohou způsobit poškození materiálů typu: sklo, dřevo, porézní materiály, kovy a jiné drahé kovy, plast, papír, textilie, gumové předměty, hliník, a další blíže nespecifikované komodity.

Pravidelným opakovaným dezinfekčním zásahem je zajištěna reziduální ochrana před mikroorganismy. Doporučujeme pravidelnou aplikaci v časovém intervalu 1 za 7 dní aplikace na namáhaná místa, 1 za 14 dní aplikace prostorová.

Ošetřením vnikne na povrchu tenká transparentní polymerová vrstva, která po zaschnutí eliminuje biologické znečištění. Látka je stálá, nemá vlastnosti okamžitého rozkladu jako je tomu u alkoholových či chlórových bází.

Aplikační postup dezinfekce:

 1. prostorová aplikace pomocí vytvoření mlhoviny
 2. případné zakrývací práce (květiny a jiné materiály)
 3. mechanické dezinfekční aplikace včetně otěru za vlhka
 4. aplikace tlakovým postřikovačem
 5. dodatková aplikace aerosolu pod malým tlakem
 6. sekundární druhotné aplikace, mechanické otěry a jiné

Výhody polymery:

 1. Plně virucidní
 2. Nezapáchá
 3. zdravotně nezávadný materiál
 4. může se používat i v prostoru pohybu osob
 5. dlouhodobé účinky
 6. nešpiní materiály
 7. rychlá aplikace
 8. cenově přístupná pro všechny
 9. Schválený a registrovaný výrobek dle Evropského parlamentu ECHA, schválen do zdravotnických zařízení a farmaceutických zařízení.
 10. Virucidní zkoušky
Oproti klasické dezinfekci nebo ozonu má dlouhodobé účinky, nezapáchá, nelepí, nešpiní materiály, aplikace není časově náročná.
Provádíme ozonové dezinfekce, dezinfekce na bázi alkoholu, dezinfekce na bázi aktivního kyslíku, dezinfekce na bázi polymerů – nanotechnologie.
Ve Vašich prostorách doporučuji polymeru z důvodů vyššího pohybu pracovníků a zajištění maximální ochrany.
V případě provádění dezinfekce na bázi polymerů v časové náročnosti 1 x za 14 dní/ je zajištěna vysoká ochrana.

Ceníková nabídka:

Dle dohody, metráže

Časová náročnost:

Zásah cca 1 až 8 hodin dle členitosti prostor.
Nabízíme možnost hotline výjezdy, v momentě zjištění nákazy jednoho z Vašich zaměstnanců jsme schopni vyjet ihned/do 1 hodiny od objednání.
Máme certifikace na provedení obecné i ohniskové dezinfekce.