Dezinfekce

dezinfekce koronavirunejlepší způsob likvidace koronaviru je plošná dezinfekce zasažených míst

Způsob likvidace koronaviru

Dezinfekce může být jak preventivní (na místech, kde by se mohl virus vyskytnout), tak i ohnisková (na místech, kde se jich prokazatelně virus vyskytl) a provádíme ji za přítomnosti dozorového orgánu skrze aplikaci dezinfekce ve formě aerosolu či otěrem. Účinnou látkou je alkohol v koncentraci 70 % nebo aktivní kyslík. Jmenované látky jsou plně virucidní (viry likvidující) dezinfekční látkou. Alternativně lze použít i dezinfekce na bázi chlóru. Minimální aktivní účinnost látky je 60 minut v závislosti na prostředí.

Délka zásahu

Zásah je prováděn individuálně na základě rozměrů budovy a dispozic. V ideálním případě tak, aby nebyl narušen provoz / pracovní doba. Termín zásahu je vždy nastaven tak, aby aktivní látka stačila vyprchat.

Bezpečnostní opatření

Po aplikaci dezinfekce v uzavřených prostorách je minimální doba zákazu vstupu osob 8 až 12 hodin, než jsou prostory bezpečné pro dospělé i děti. Naše společnost je připravena i na večerní nebo noční zásahy – pro zachování klasického provozu škol, úřadů a jiných institucí státní správy. Kvalita a efektivita dezinfekce jsou zajišťovány kontrolou státního zdravotnického ústavu a hygienické stanice.

Odborné zkušenosti

Máme letitou praxi při aplikaci speciálních ochranných dezinfekcí v celé České republice. Provádímejak klasické zásahy v prostorách (dezinfekce a dezinsekce po holubech, úklid a dezinfekce po zemřelých osobách, tak i likvidace původu nákaz. Mezi naše spokojené zákazníky patří jak domácnosti, tak firmy, kulturní a obchodní domy, kostely a subjekty státní správy.

Bezpečnost práce je zajištěna speciálními ochrannými prostředky (ochranné obleky, masky s respirátory a odborné technické vybavení) plně v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb. (Zákon o ochraně veřejného zdraví).

Napsali o nás

Dne 30. 3. 2020 o nás napsali v článku deníku Blesk.